PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=610040}

Fate/Zero

8,0 4 061
ocen
8,0 10 1 4061
Fate Zero
powrót do forum serialu Fate/Zero

Zmarnowany potencjał

ocenił(a) serial na 6

Genialna kreska, ale historia jedynie dobra. Większość czasu wieje nudą (choć końcówka jest całkiem interesująca - rzadko się zdarza, żeby końcówka była lepsza niż większość serii). Motywy postaci są albo zbyt zawiłe, albo zbyt proste... co tworzy dość płaskie charaktery. W serii nie ma też uczuć (albo jest ich bardzo mało) co jest ważnym komponentem każdej historii. Innymi słowy nie przywiązałem się do postaci. Było mi wszystko jedno co się z nimi stanie.

ocenił(a) serial na 10
crotalus1

Patrzę na temat: "Zmarnowany Potencjał" i już tu rozkminiam jak będę się oburzał i w ogóle, ale jednak nie. Dostrzegam sensowną argumentację, co jest rzadkie na tego typu portalach xD. Mimo wszystko nie zgadzam się. Hmm... Po kolei:

Postacie - to prawda, pojawiło się kilku bohaterów, którzy nie byli najgłębsi. Byli też tacy z nieciekawymi motywami, jak również i tacy, których po prostu nie rozwinięto. Z drugiej strony chyba wszyscy niedopracowani bohaterowie to postacie drugoplanowe. Każdy ma jakąś swoją osobowość, która logicznie działa, w dodatku często pojawiał się ostry kontrast między charakterem mistrza i sługi, co jest arcygenialne. Z doświadczenia wiem, że w tego typu seriach nie da się odpowiednio rozwinąć każdego bohatera. Po prostu musi być jakieś mięcho armatnie, bo bez tego mielibyśmy tylko rozpiski osobowości i historii, które pozbawione akcji byłyby... Zwyczajnie nudne. Dlatego wybaczam twórcom niedopracowanie kilku charakterów. Co do wczucia, tutaj kompletnie się nie zgadzam. Większość postaci czułem wyraźnie, z Kiritsugu na czele. W dodatku w serii mamy mnóstwo szarości, niejednoznaczności i dylematów moralnych, które uwypuklają bohaterów.

Historia przez większość czasu wieje nudą? Tego kompletnie nie rozumiem. Seria trzyma w napięciu niemal bez przerwy, ładnie balansując między rozwijaniem postaci, a akcją. Mnie tam wciągnęła do granic możliwości xD.

Jedno mnie ciekawi - jeśli ta historia jest Twoim zdaniem nudna, a bohaterowie płytcy, to chcę poznać tytuły, które wg. Ciebie są pełne napięcia i głębokie.

ocenił(a) serial na 7
crotalus1

Zgadzam, że zmarnowany potencjał. Słabszy od Faset/Stay Night z 2014. zakręcona fabuła i za dużo podobnych facetów z imieniem na literę K. Mieszało mi się momentami. Graficznie super, ale ten scenariusz rozczarował. Nie przyłożyli się.

ocenił(a) serial na 7
piotr_pastuszka

Dla jasności. Chodzi o 5 postaci które mają w imieniu lub nazwisku pierwszą literę K. Naprawdę postaci nie było zbyt wiele. Mozna było wymyśleć bardziej unikalne, by dla _niejapończyków_było to bardziej różne. Dla mnie to problemem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones