Barry Sonnenfeld

7,1
1 432 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Barry Sonnenfeld

tak się kiedyś zastanawiałem, dlaczego tak znakomite komiksy jak np. hellboy czy spawn doczekały się tak beznadziejnych ekranizacji... później zadałem sobie pytanie, czy wogóle zrobiono jakiś fajny film w oparciu o komiks. też niewiele ciekawego wymyśliłem (powiedzmy że 2 pierwsze batmany to przede wszystkim burton a dopiero później adaptacja komiksu). zastanawiające, dlaczego w sumie pokrewne obszary tak trudno połączyć w zgrabną całość. musiało minąć jeszcze trochę czasu zanim - ku mojemu zaskoczeniu - przypomniałem sobie, że przecież jest rodzina adamsuff i faceci w czerni. czyli jednak sie da! za co wielki szacunek z mojej strony dla mr. sonnenfelda!

buu_2

To fakt, te najciekawsze komiksy, mimo zaangażowania dużych środków pieniężnych często wychodzą nie tyle źle, co po prostu przeciętnie. Faceci w Czerni to chyba najlepsza ekranizacja komiksu (pierwsza część of course, druga to średnio). Do tego jeszcze 2 pierwsze części Blade'a są lepsze od komiksowego pierwowzoru, ale spowodowane jest to głównie tym, że same komiksy bardzo przeciętne są. No i jeszcze nie zapomnijmy o Masce - świetny film i genialna ekranizacja.

Heh a od czasu powstania tego tematu nakręcono kolejne 2 a nawet 3 udane ekranizacje: Batman - Begins, Sin City i 300 :) Nie jest źle.

użytkownik usunięty
Roy_v_beck

Hellboy był dobry, miał więcej ikry niż papierowa wersja :>

Roy_v_beck

Fajnie sie czyta takie kapsuly czasu :)

Tiw

Panie, a co to Marvel w ogóle jest? Jakie uniwersum? Co to za jeden ten Nolan?

To były zupełnie inne czasy.

Roy_v_beck

Prawda. Kiedyś liczono na palcach jednej ręki dobre ekranizacje komiksów, a teraz wszyscy na filmwebie narzekają ,,Znowu te komiksy, Marvele, Spider many, Jokery, Uniwersa. Hollywood już nie ma pomysłów na scenariusze." A ja tam nie narzekam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones