PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 686
ocen
8,5 10 1 993686
7,8 49
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Nie rozumiem

ocenił(a) film na 10

Film jest świetny, bez dwóch zdań. Natomiast nie rozumiem masy negatywnych opinii o powieści Winstona Grooma. Jest inna, to prawda ale czy przez to gorsza? Moim zdaniem, nie. Może niektórym nie podoba się to, że przygody Gumpa w książce są chwilami prześmieszne, a film jest smutny? To prawda, ale ja osobiście czytając tę powieść, nie myślę o filmie, a kiedy oglądam film, nie myślę o książce. To dwie zupełnie odmienne historie i nie da się ich ze sobą porównać.

ocenił(a) film na 7
Kubasek

Film jest wybitny, a książka co najwyżej niezła. Niektóre jej wątki (ludożercy, podróż w kosmos) są na tyle absurdalne, że trudno traktować ją inaczej niż humorystyczną opowiastkę. Poza tym sama postać Foresta była mało wiarygodna, niskie IQ i wyjątkowe zdolności szachowe, czy talent do fizyki zupełnie nie idą w parze. Autor przesadził trochę z liczbą cech, którymi chciał Foresta obdarzyć i wyszło dość niestrawnie. Film naprawia błędy Grooma, a do tego wzbogaca tę opowieść o spojrzenie przez pryzmat najnowszej historii Ameryki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones