PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 686
ocen
8,5 10 1 993686
7,8 49
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Film Vs Książka

ocenił(a) film na 9

Wg mnie film jest trochę lepszy od bestselerra Winstoma Groma.Film zasługuje na średnią
8,9 - 9,3 ,a gdyby ten film zekranizowano zgodnie z książkom byłaby to zajebista komedia z
kulejącą fabułą ze średnią niewiele wyższą od takich "arcydzieł" jak ` American Pie `.W
książce Forrest się za coś zabiera,osiąga w tej dziedzinie całkowity sukces i automatycznie
wszystko traci.Było tam wiele zabawnych tekstów ,ale jednak chyba bardziej podobał mi się
film do którego fantastyczny scenariusz napisał Eric Roth.

ocenił(a) film na 8
Heroes222

Książkę przeczytałam kilka razy, film podobnie (bylo mi to potrzebne do matury). Zdecydowanie różnią się od siebie. W książce więcej się dzieje ale też wszystko jest mniej realne (podróż w kosmos, małpa itp. ) Główny bohater nie jest inteligentny ale w książce widać, że na swój sposób coś tam rozumie. Jest przy tym bardzo uczuciowy. Mam wrażenie, że w filmie jest to mniej widoczne. Ogólnie nie uważam, żeby "Forrest Gump" był komedią i racją jest, że dokładne zekranizowanie powieści byłoby błędem.

ocenił(a) film na 10
Heroes222

A czytaliście tę nową książkę, którą reklamują jako drugiego "Forresta Gumpa", tyle że w spódnicy? Słyszałam i czytałam na razie same pozytywne opnie, choć większość czytelników jest skłonna odróżniać "Dziewczynę, która pływała z delfinami" (S. Berman) od Forresta. To w sumie dobra rekomendacja, skoro krytykują chwyt marketingowy, a nie treść :) Odezwę się, jak przeczytam, ale chętnie przysłuchałabym się i Waszym głosom :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones