PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=998}
8,5 993 686
ocen
8,5 10 1 993686
7,8 49
ocen krytyków
Forrest Gump
powrót do forum filmu Forrest Gump

Powiem wam szczerze, że wolę bardziej przeczytać książkę niż obejrzeć ten film.

Moim zdaniem "Forrest" bierze wszystko co dobre z książki i psuje, na przykład - Bubba, bohater który w książce ma jakąś historię m.in uczy głównego bohatera grania na harmonijce a w filmie? Koleś gada ciągle o krewetkach i tak na prawdę widz ma go gdzieś bo jest irytujący (serio, jak pierwszy raz zobaczyłem tą scenę byłem zażenowany) ponadto nie wiem czemu główny bohater po nim rozpacza jak ledwo się znali, w pierwowzorze to ma sens bo znali się już od dawna a tu poznali się w autobusie zamienili parę zdań i tyle.
Dla mnie to po prostu złe podejście do materiału źródłowego, wiem że twórcy mają wolną rękę w zmienianiu, ale moim zdaniem w tym przypadku nie wyszło to na dobre tej adaptacji.

użytkownik usunięty
robercik1010

Według mnie tyle pozytywnych opinii oraz tyle dziewiątek i dziesiątek dla tego filmu to przesada. Czym tutaj aż tak się zachwycać? Dobry,ale nie arcydzieło. Przejrzałam parę stron na filmwebie i ujrzałam pełno zachwytów nad nim. Książki co prawda nie przeczytałam,więc nie mam porównania,ale naprawdę dziwi mnie średnia 8,5 i znalezienie się w Top. Nawet historia miłości Forresta i Jenny nie ujęła mnie za serce. Lekkie wzruszenie poczułam jedynie na scenie,gdy główny bohater rozpaczał nad grobem zmarłej żony.

ocenił(a) film na 4

Polecam książkę i jej kontynuację gdzie autor się naśmiewa z filmu xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones